OK
Dorsanco

مهندسی درسان

اندیشه های برتر جویای بهترین اند

 • 02634440950 - 09125631227
 •    
                   

  با طراحی اصولی و مناسب یک سیستم نظارت تصویری دوربین مدار بسته علاوه بر داشتن مکانی امن و مدیریت موثر منزل یا محل کار از دارایی های خود محافظت کنید.

  اهميت استفاده از دوربین مدار بسته به اندازه اي است كه در طول دو دهه گذشته اين سوال در ذهن بسياري از كاربران سيستمهاي نظارت تصويري بوجودآمده است كه چگونه تا پيش از اين از اين سيستم استفاده نمي كردند! مهمترین رسالت نصب دوربین مدار بسته پیشگیری از وقوع جرم و تخلف به عنوان مرسوم ترین مزیت استفاده از دوربین مدار بسته است امروزه متاسفانه جرایم به یکی از حادترین مشکلات اجتماعی بدل گردیده سرقت یکی از شایعترین و قدیمیترین جرایمی است که استفاده از سیستم های نظارتی یا به عبارت دیگر خرید دوربین مدار بسته را یکی از اساسی ترین شاخص های امنیت کرده است. حضور دوربین مدار بسته به عنوان یک راه حل امنیتی می تواند در بهبود کارایی کارکنان، نقش بسزایی داشته باشد در منازل و واحد های مسکونی نیز با توجه به رشد روز افزون جرایم و انواع آن در جامعه اهمیت نصب دوربین مدار بسته احساس می شود در واقع یکی از محبوبترین و مقرون به صرفه ترین روش های ارائه امنیت منزل و محل کار، نصب دوربین مدار بسته و تجهیزات آن است که به عنوان عاملی بازدارنده برای مجرمان عمل می کند، امروزه تکنولوژی پشت سیستم نظارتی دوربین مدار بسته بسیار پیچیده و پیشرفته است و امکان رویت منزل، محل کار و مکانی که دوربین مدار بسته در آن نصب شده است بر روی تلویزیون، موبایل و کامپیوتر براحتی امکان پذیر است

  علاوه بر آن در هنگام وقوع جرم و يافتن مجرمين وجود يك سيستم نظارت تصويري (دوربین مدار بسته )مناسب كه بطور اصولي طراحي شده باشد مزاياي بسياري را براي محافظت از دارايي ها، داشتن مكاني امن و مديريت موثر منزل يا محل كار خواهد داشت. در زير 11 مورد از ويژگي هاي دوربین مدار بسته كه توجيه سرمايه گذاري براي نصب دوربین مداربسته اين سيستم را به همراه دارد را بررسي مي كنيم:

  1- ترساندن مجرمين

  يكي از مهمترين مزاياي دوربین مدار بسته ترساندن مجرمين از انجام جرم است. دوربین مدار بسته هايي كه در محل هاي مناسب نصب شده باشند، مجرم احتمالي را بر آن مي دارد تا از انجام جرم دست بردارد و محل ديگري كه ضريب امنيتي پايين تري دارد را براي انجام جرم انتخاب نمايد.

  2- جلوگيري از سرقت

  طبق مطالعات انجام شده در صنايع كوچك، اين مشاغل بطور ميانگين سالانه 50 هزار دلار متضرر مي شوند، و با توجه به شرايط حاضر اقتصادي كه در آن امكان جابجايي محصولات به سرقت رفته به آساني ممكن است، احتمال خطر سرقت هاي دروني و بيروني به سرعت در حال افزايش است. ثابت شده است كه يك سيستم دوربین مدار بسته به راحتي اين آمار را به نصف كاهش مي دهد.

  3- افزايش بهره وري

  بهره وري نيروي كار بزرگترين دغدغه اي است كه امروزه تجارت و صنعت با آن مواجه است. سيستم هاي نظارت تصويري( دوربین مدار بسته ) كمك مي كنند تا حتي در هنگامي كه شما (بعنوان مدير مجموعه) در محل حضور نداريد، افراد بهترين رفتار كاري را از خود نشان دهند و همچنين به مديران اين امكان را مي دهد تا عادات و رفتار هاي كاري را بصورت دوره اي و در زمانهاي معين مشاهده و بررسي كنند.

  4- كاهش مسئوليت و بدهي

  بسياري از مجرمين به دنبال كسب سود از طريق ايجاد ادعاهاي دروغين عليه شركت ها مي باشند. بدون داشتن شواهد براي دفاع از خود مسئولين اين شركت ها ممكن است گاها محكوم به پرداخت هزينه هاي گزافي شوند. دوربین مدار بسته راهي موثر براي جلوگيري از اين وقايع به شمار رفته و عليه چنين ادعاهايي مفيد خواهد بود.

  5- محافظت از اطلاعات

  رقباي شما همواره حاضرند هزينه هاي بالايي را براي اشراف وآگاهي از اسرار شركت شما بپردازند. دوربين مدار بسته اي كه با استراتژي دقيق نصب شده باشند از دسترسي آنها و همچنين قصد آنها براي سرقت اطلاعات شما جلوگيري مي كنند.

  6- مديريت از راه دور

  بسياري از سيستم هاي امنيتي تصويري ( دوربین مدار بسته ) مجهز به نرم افزار هايي هستند كه قادرند تاسيسات و اماكن متعددي را از يك نقطه رؤيت كنند. چنين قابليتي هزينه تجهيزات و و هزينه هاي اضافي مديريتي شما را بطور قابل ملاحظه اي كاهش داده و به مديران اين امكان را مي دهد تا علي رغم درگيري هاي زماني و مكاني بر كل محيط كار خود نظارت نمايند.

  7- شناسايي بهتر مشتريان

  بسياري از مشاغل كوچك از سيستم نظارت تصويري ( دوربین مدار بسته )خود به منظور مطالعه عادات مشتري هايشان، بهينه سازي مسير هاي تردد در فروشگاه، تغيير مكان مناسب محصولات و اطمينان از عادات مثبت مشتري استفاده مي كنند.

  8- ساده سازي عمليات

  دوربین مدار بسته (نظارت تصويري)  عمولاً در كارخانجات، اماكن توليدي و اجرايي جهت مشاهده و نظارت تجهيزات و شناسايي سريع مشكلات كه ممكن است تأخيرات يا دشواريهايي را براي روند توليد بهمراه داشته باشد، به كار مي رود.همچنين بعنوان چشم بيداري براي ايجاد تأثير مثبت در روند توليد و حصول اطمينان از تجهيز مناسب عوامل توليد در محيط كار به كار مي رود.

  9- معتبر ساختن آلارم ها

  صاحبان مشاغل و مديران تمايل ندارند تا چندين ساعت از استراحت خود را وقف پاسخگويي به آلارم هاي اشتباهي كه در محيط كار بوجود آمده بنمايند. بوسيله يك سيستم ويدئويي شبكه اي (دوربین مدار بسته ) ، معتبر سازي چنين آلارم هايي تنها يك كليك موس است و آنگاه مي توان به استراحت، تفريح و يا مسافرت پرداخت!

  10- آرامش خاطر

  مديران مشاغل و صاحبان منازل در نهايت هر امر به دنبال آرامش خاطري هستند كه در نتيجه محافظت از دارايي هايشان و تأمين محيط امن و مطمئن براي كاركنان، دوستان و خانواده شان به دست مي آيد. و اينكه در هنگام وقوع حوادث احتمالي قادر باشند تا فرد يا افراد متخلف و مقصر را به مراجع قضايي معرفي كنند. تحقق اين امر تنها توسط يك سيستم نظارت تصويري (دوربین مدار بسته) ميسر خواهد شد.

  11- ايجاد پرستيژ كاري

  نصب يك سيستم دوربین مدار بسته در محل كار و منزل شما چيزي است كه مايه مباهات شما خواهد بود و وجهه شما را نزد دوستان، خانواده، كاركنان و مشتريانتان تغيير خواهد داد. انها نيز همانند شما از توانايي شما براي نظارت منزل يا محل كارتان از راه دور كه از سراسر جهان نيز قابل دسترسي است، متحير خواهند شد!