OK
Dorsanco

مهندسی درسان

اندیشه های برتر جویای بهترین اند

 • 02634440950 - 09125631227
 •                    

  دوربین مداربسته باکس

   

   

  اصطلاح باکس (Box) به معنای جعبه است. دوربین مدار بسته  باکس دوربین هایی با بدنه معمولا مستطیلی شکل و پلاستیکی هستند.  کاربرد دوربین مدار بسته باکس

  با توجه به امکان لنز خارجی برای دوربین مدار بسته باکس و کیفیت تصویر مناسبتر آنها این دوربین مدار بسته معمولا در کابردهای تخصصی تر از دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرند. ولی عمومی ترین کاربرد این دوربین مدار بسته  برای زمانهایی است که نیاز به گرفتن تصویر در زاویه خیلی بسته باشد .  دید در شب دوربین مدار بسته باکس

  دوربین مدار بسته باکس به طور عمومی فاقد دید در شب IR هستند. اما این دوربین مدار بسته تصویر خیلی مناسبتری از محیط در نور کم به شما خواهند داد که استفاده از آنها را در محیطهای کم نور بسیار مناسب می کند .  زاویه دید
  دوربین مدار بسته  باکس

  دوربین مدار بسته باکس می توانند مجهز به لنزهای متفاوتی باشند و این بزرگترین مزیت انهاست. به ویژه زمانی که شما به لنزی غیر متعارف نیاز دارید استفاده از دوربین مدار بسته باکس به شدت توصیه می گردد .
  با توجه به بازه بزرگ لنزها و امکان انتخاب لنز این دوربین مدار بسته از بین انواع لنزها این دوربین مدار بسته بیشترین انعطاف پذیری را از نظر زاویه دید خواهند داشت. به صورت کلی در صورت نیاز به داشتن دوربینی با زاویه دید کمتر از 25 درجه استفاده از دوربین مدار بسته باکس بهترین گزینه خواهد بود .


   

  لنز دوربین مداربسته باکس

  همانطور که گفته شد دوربین مدار بسته باکس از لنز های خارجی استفاده می کنند . انتخاب این لنز ها باید با توجه به خصوصیت های متفاوتی انجام شود اما دو خصوصیت از آنها اهمیت بیشتری دارند :

  نوع پایه لنز : پایه لنز دوربین مدار بسته باکس معمولا یکی از دو مدل C و CS است. در زمان انتخاب لنز حتما به نوع پایه لنز دوربین مدار بسته توجه کنید .

  میزان رزولوشن قابل پشتیبانی : میزان روزولشن قابل پشتیبانی لنزها با توجه به اعوجاج سطح آنها مشخص می شود. برای دوربین های مگا پیکسل معمولا از لنزهای مگاپیکسل مناسب این دروبین ها استفاده می شود که از نظر کیفیت و قیمت با لنزهای دوربین مدار بسته آنالوگ متفاوت هستند .