OK
Dorsanco

مهندسی درسان

اندیشه های برتر جویای بهترین اند

 • 02634440950 - 09125631227
 •                      

  دوربین مداربسته Wifi  دوربین  مداربسته
  wifi شاخه ای از دوربین مداربسته بیسیم هستند. این دوربین مدار بسته ها از طریق شبکه های بیسیم wifi تصاویر دوربینها را برای شما ارسال می کنند.

   

  شبکه های wifi چه تفاوتی با دیگر شبکه های بی سیم دارند؟

  همه شبکه های بیسیم از طریق امواج رادیویی اطلاعات را ارسال و دریافت می کنند. این ارسال در یک فرکانس خاص صورت می گیرد که معمولا 2.4 مگا هرتز یا  5.8 مگا هرتز است .
  در شبکه های wifi ارسال اطلاعات رادیویی تحت پروتکل های استاندارد wifi صورت می گیرد که گذشته از ایجاد امینیت بیشتر، از به وجود امدن تداخل در رویه ارسال اطلاعات جلوگیری می کند. به صورت کلی استفاده از شبکه های Wifi از بسیاری جهات بهتر از استفاده از شبکه های رادیویی آنالوگ است .

   

   

  دوربین مدار بسته wifi چطور کار میکنند؟

  اولین نکته در رابطه با دوربین  مداربسته wifi این است که این دوربین مدار بسته به صورت عمومی دوربین های تحت شبکه هستند. دوربین مداربسته آنالوگ به صورت کلی امکان استفاده از قابلیت wifi را ندارند .
  دوربین مدار بسته  تحت شبکه wifi دقیقا مانند یک دوربین شبکه عادی عمل می کنند که به یک فرستنده wifi داخلی متصل شده است .

   

  در صورت نداشتن wifi بر روی دوربین مدار بسته  چطور می توان دوربین را بی سیم کرد؟

  شما می توانید دوربین مداربسته شبکه خود را به طور مستقیم به یک اکسزپوینت (access point) متصل کنید و از طریق اکسزپوینت یک شبکه بی سیم بسازید .

   

  چطور تصاویر دوربین مدار بسته را دریافت کنم؟

  در صورتی که از لپ تاپ برای دیدن تصاویر استفاده می کنید دسترسی به دوربین مدار بسته  بسیار ساده است. کافیست انها را به صورت بیسیم در شبکه wifi شناسایی کرده و تصاویر انها را بر روی نرم افزار دوربین های شبکه ببینید .
  در صورت استفاده از سرور یا NVR باید برای دریافت اطلاعات دوربین مدار بسته  از یک اسکز پوینت استفاده کنید. اکسزپوینت مانند یک سوئیچ بی سیم اطلاعات را از چند دستگاه دریافت کرده و به دستگاه ضبط کننده انتقال می دهد .

   

  پهنای باند در شبکه های بی سیم

  یکی از مشکلات بزرگ شبکه های دوربین مداربسته بی سیم پهنای باند محدود انهاست. بیشتر دوربین  مداربسته wifi در بهترین حالت از ریت ارتباط 11n پشتیبانی میکنند که امکان ارسال اطلاعات تا 150Mbs را به شما می دهد. بنابراین استفاده از شبکه بی سیم برای اتصال تعداد زیادی دوربین و یا اتصال تعدادی دوربین مدار بسته  با رزولوشن بسیار بالا بسیار مشکل خواهد بود.
  برای رفع این مشکل می توان شبکه های بیسیم را به صورت ترکیبی از چند شبکه بی سیم که به وسیله یک شبکه کابلی به هم متصل شده اند طراحی کرد .

   

  برد ارسال دوربین مداربسته wifi

  فرمول یا روش خاصی برای به دست آوردن برد ارسال اطلاعات در سیستم های Wifi به ویژه در میحطهای داخلی وجود ندارد. اما شرکت های تولید کننده دوربینهای مداربسته رنجی تجربی را برای دوربین های ارائه میکنند. معمولا دوربین مدار بسته wifi در محیطهای داخلی بردی بین 20 تا 50 متر و در محیطهای خارجی بردی بین 100 تا 200 متر دارند. البته شرایط محل نصب تاثیر بسیار زیادی در میزان برد این دوربین ها دارد. پس در زمان نصب سعی کنید همیشه دوربین مدار بسته  را در فاصله ای به مراتب نزدیک تر از برد مفید آن نصب کنید

  دوربین مدار بسته وایرلس یا بی سیم با کیفیت 1.3 که از طریق بستر وای فای بدون کابل و کابل کشی و یا با کابل شبکه با دستگاه ضبط کننده ارتباط می گیرند نسل جدید دوربین مدار بسته است رزولوشنی که این دوربین مدار بسته ارائه می دهد به شما امکان مشاهده تصاویر با کیفیت بالا را می دهد درگاه مادون قرمزی که در دوربین مدار بسته به کار رفته باعث می شود به راحتی بتوانید در تاریکی مطلق روی محیط نظارت داشته و فضا را کاملا شفاف تا شعاع 30 متری مشاهده کنید اقلام کاربردی که در کنار دستگاه است عبارتند از آداپتور دوربین مدار بسته و دستگاه، موس وایرلس، کابل شبکه در جهت انتقال تصویر، آنتن های وایرلس دستگاه، و غیره کمک می کند که هر چه بهتر بتوانید سیستم را راه اندازی کنید مزیتی که دوربین مدار بسته وایرلس دارد این است که شما دیگر نیاز به کابل یا کابل کشی ندارید و تنها لازم است برق را به دوربین مدار بسته ارائه دهید تا دوربین مدار بسته سرچ را انجام و تصاویر با کیفیت را ببینید و لذت کار با کیفیت را ببرید
  دستگاه دوربین مدار بسته وایرلس این امکان را دارد بتوانید در کمتر از 5 دقیقه انتقال تصویر داده های دوربین مدار بسته را بر روی گوشی همراه خود  فراهم سازید و داده های مورد نظرتان را هر جای دنیا که هستید مشاهده نمایید
  ضمنا در صورت نیاز می توانید از دوربین مدار بسته به شکل با سیم نیز استفاده کنید این دوربین مدار بسته مناسب برای استفاده در مراکز دولتی، مسکونی، تجاری، و غیره می باشد و در مقابل آب و رطوبت و گرد و غبار بسیار مقاوم می باشد